GOJHL Network Network
OHA Waterloo Siskins

League Champions

Sutherland Cup Champions

 

 

Sutherland Cup Champions
           
2011 Elmira Sugar Kings   Niagara Falls Canucks   4-1
2010 LaSalle Vipers   Brantford Eagles   4-1
2009 Brantford Golden Eagles   Stoney Creek Warriors   4-1
2008 Tecumseh Chiefs   Elmira Sugar Kings   4-0
2007 Cambridge Winterhawks   Strathroy Rockets   4-0
2006 Cambridge Winterhawks   Niagara Falls Canucks   4-1
2005 Thorold Blackhawks   Chatham Maroons   4-1
2004 Stratford Cullitons   Thorold Blackhawks   4-0
2003 Stratford Cullitons   Thorold Blackhawks   4-3
2002 Sarnia Blast   Elmira Sugar Kings   4-3
2001 Elmira Sugar Kings   Thorold Blackhawks   4-2
2000 Cambridge Winterhawks   St. Catharines Falcolns   4-0
1999 Chatham Maroons   Stratford Cullitons   4-3
1998 Niagara Falls Canucks   Elmira Sugar Kings   4-3
1997 Elmira Sugar Kings   St. Catharines Falcolns   4-3
1996 Niagara Falls Canucks   St. Thomas   4-2
1995 Stratford Cullitons   St. Thomas   4-0
1994 Waterloo Siskins   St. Catharines Falcolns   4-2
1993 Barrie Colts   Kitchener Dutchmen   4-0
1992 Kitchener Dutchmen   Milton Merchants   4-1
1991 Waterloo Siskins   Oakville Blades   4-0
1990 Stratford Cullitons   St. Catharines Falcolns   4-0
1989 St. Michaels Buzzers   Niagara Falls Canucks   4-1
1988 Waterloo Siskins   Bramalea Blues   4-1
1987 St. Thomas Stars   Niagara Falls Canucks   4-0
1986 Stratford Cullitons   Streetsville Derbys   4-0
1985 Waterloo Siskins   Bramalea Blues   4-1
1984 Waterloo Siskins   Streetsville Derbys   4-3
1983 Henry Carr HS Crusaders   Stratford Cullitons   4-0
1982 St. Michaels Buzzers   Sarnia Glis Bees   4-3
1981 Burlington Cougars   Stratford Cullitons   8-4 (pts)
1980 Belleville Bobcats   Windsor Royals   4-0
1979 Streetsville Derbys   St. Catharines Falcolns   4-0
1978 Stratford Cullitons   Streetsville Derbys   9-5 (pts)
1977 Stratford Cullitons   Streetsville Derbys   4-2
1976 St. Marys Lincolns   Collingwood Blues   4-3
1975 Bramalea Blues   Oakville Blades   4-3
1974 Hamilton Red Wings   Bramalea Blues   Forfeit
1973 Sarnia Bees   Toronto Nationals   4-2
1972 Markham Waxers   St. Marys Lincolns   4-2
1971 Dixie Beehives   Hamilton Mountain Bees   4-1
1970 Dixie Beehives   Hamilton Mountain Bees   4-1
1969 Markham Waxers   Strathroy Rockets   4-2
1968 Sarnia Legionaires   Markham Waxers   4-0
1967 Kitchener Greenshirts   Dixie Beehives   4-2
1966 Sarnia Legionaires   Toronto Westclair   4-2
1965          
1964 Waterloo Siskins   Weston Dodgers   4-1
1963 St. Marys Lincolns   Kingston Frontenacs   4-2
1962 Waterloo Siskins   St. Thomas Barons   4-1
1961 St. Michaels Buzzers   Owen Sound Greys   4-0
1960 Waterloo Siskins   Toronto Marlboros   4-2
1959 Sarnia Legionaires   Aurora Bears   4-2
1958 Sarnia Legionaires   Toronto Lakeshore Bruins 4-1
1957 Dixie Beehives   Sarnia Legionaires   4-2
1956 Waterloo Siskins   Brampton Regents   4-1
1955 Woodstock Warriors   Woodbridge Dogers   4-2
1954 Waterloo Siskins   Weston Dukes   4-3
1953 Weston Dukes   Waterloo Siskins   4-3
1952 Weston Dukes   Waterloo Hurricanes   4-1
1951 Sarnia Jr. Sailors   Weston Dukes   4-1
1950 Barrie Flyers   Guelph Bitmore Bees   4-1
1949 Kitchener Greenshirts   Upper Canada Collegians   3-0
1948 Hamilton Aerovox   St. Michaels Buzzers   3-0
1947 De La Salle Oaklands   Hamilton Aerovox   3-2
1946 De La Salle Oaklands   Kitchener Greenshirts   3-1
1945 St. Michaels Buzzers   Stratford Koehlers   2-1
1944 De La Salle Oaklands   Barrie Colts   2-1
1943 Port Colborne Recreationists Milton Bombers   2-0
1942 Stratford Kist Canadians   Hamilton Tigers   3-1
1941 Brantford Lions   Oshawa Bees   3-0
1940 Waterloo Siskins   Owen Sound Greys   3-1
1939 Niagara Falls Good Cheer   Kitchener Greenshirts   2-0
1938 Kingston Red Indians   Barrie Colts   3-0
1937 Toronto Northern Novacs   Barrie Colts   16-9 goals
1936 St. Michaels Buzzers   Guelph Maple Leaf   2-1
1935 Barrie Colts   St. Michaels Buzzers   3-1
1934 St. Michaels Buzzers   Preston Riverside   2-0